Czy na kurs można się zapisać samej/samemu?

TAK! Staramy się już na etapie zapisów aby proporcje na kursie były równe. Przede wszystkim jednak tańczymy na zajęciach w Ruedzie de Casino. Co to oznacza w praktyce? Wszystkie pary ustawiają się po kole i w tym samym czasie wykonują wołaną przez prowadzącego tzw. Cantadora figurę. Zazwyczaj po każdej figurze następuje zmiana partnera.

Zmiany nie są obowiązkowe, ale gorąco do nich zachęcamy. Jak to zwykł mawiać Marcin: „Nowa partnerka to nowe wyzwanie”. Warto się z nim zmierzyć. Panowie dzięki temu uczą się właściwego prowadzenia, dla pań to z kolei doskonała okazja do poznania i odczytania wysyłanych przez panów impulsów. Częste zmiany w parach pozwalają nam zbudować atmosferę zabawy i przyjaźni podczas zajęć. To także świetna okazja do integracji grupy!

Czy zmiany w parach podczas kursu obowiązkowe?

Nie, nie są, jednak gorąco do nich zachęcamy. To najlepszy sposób aby nauczyć się dobrze tańczyć. Natomiast szanujemy zdanie naszych kursantów i jeśli ktoś chce ten czas spędzić z ukochaną osobą, rozumiemy!

Jak się ubrać na zajęcia?

Nieformalnie i wygodnie. Najważniejsze żebyście czuli się swobodnie i żeby ubrania nie krępowały ruchów. Prosimy zabierz ze sobą obuwie na sportowej podeszwie, takiej nie brudzącej parkietu. Informacja dla Pań: jeśli chciałabyś przyjść w szpilkach to będziesz potrzebować silikonowej nakładki na obcas nierysującej parkietu (do kupienia w internecie).

Ile czasu potrzeba aby nauczyć się tańczyć?

To kwestia bardzo indywidualna. Dużo zależy od zaangażowania, talentu i czasu, który chcesz poświęcić nauce salsy. Warto dać sobie czas. Z naszych doświadczeń wynika, że trzy miesiące regularnego uczestnictwa w kursie pozwalają zdobyć taneczne podstawy. Zachęcamy również do uczestnictwa w organizowanych przez naszą szkołę salsotekach – to tam można praktykować zdobyte podczas zajęć umiejętności.

Tańczyłam/em już salsę wcześniej. Czy muszę u Was zaczynać od podstaw?

Nie, nie musisz, możesz dołączyć do grupy średnio/zaawansowanej. Każdy przypadek jest inny więc zachęcamy - zadzwoń, porozmawiamy i ustalimy szczegóły.

Nigdy nic nie tańczyłam/em, nie mam słuchu muzycznego. Czy dam radę na zajęciach?

Zdecydowanie tak. Program nauki tańca i oswajania z salsą mamy tak zaprojektowane, żeby osoba nie mająca nic wspólnego z muzyką/tańcem/ruchem w trzy miesiące załapała podstawy, a w sześć miesięcy swobodnie czuła się na parkiecie. Przez nasze ręce przeszło kilkuset kursantów. Wiemy co mówimy. Wiemy jak nauczyć Cię tańczyć. Potrzebne są Twoje chęci, zaangażowanie, cierpliwość i czas.

Mam nieregularną pracę/studia, mogę chodzić na co drugie zajęcia, co wtedy?

Rozumiemy, że salsa nie jest Waszym priorytetem i trudno jej podporządkowywać życie zawodowe i rodzinne. Jesteśmy bardzo elastyczni jeśli chodzi o system rozliczeń. Wychodzimy z założenia że jeśli tylko chcesz się nauczyć tańczyć i tworzyć naszą społeczność, z pewnością znajdziemy korzystne rozwiązanie. Prosimy zadzwoń.

Jak wygląda płatność za zajęcia?

Pierwsze zajęcia w naszej szkole są zawsze gratis. Zależy nam żeby kursanci wracali do nas dlatego, że im się podobało, a nie dlatego, że zapłacili za karnet. Zachęcamy więc do przyjścia na pierwsze zajęcia, sprawdzenia czy podoba się atmosfera, sposób prowadzenia przez instruktorów zajęć i świadomego powrotu na kolejne. Tu płatność następuje zgodnie z cennikiem.

Czy respektujecie kartę MultiSport?

Tak, ale tylko w Krakowie. W Nowym Sączu niestety nie - respektujemy tylko kartę Ok System. Dla posiadaczy kart MultiSport mamy specjalną ofertę - prosimy o osobisty kontakt.

Czy to prawda że salsa uzależnia?

Niestety tak. W zasadzie nie ma na to lekarstwa. Ciekawi i pozytywni ludzie, nowa umiejętność dodająca wiary w siebie, fajne imprezy, świetni instruktorzy... Lista jest długa. Jeśli raz zaczniesz, to możesz dodać salsę do swoich pozytywnych uzależnień.